Ratanový difuzér provoní pokoj aniž by se musel vonný olej v něm zahřát nebo zapálit. Obejde se tudíž bez zplodin. Rákosové knoty nasávají esenci z dekorativní nádobky a z povrchu tyčinek se pak vůně odpařuje do okolního vzduchu. Pro výraznější vůni se doporučuje jednou týdně tyčinky otočit. A protože se přitom manipuluje s otevřenou lahví s vonným olejem a tyčinky jsou poměrně pružné, může se snadno stát, že se olej vylije na stůl, prádelník, podlahu nebo koberec…Pokud k tomu dojde, měli byste skrvnu vyčistit rychle, aby na nich neulpěla navždy a nábytek se tak nepoškodil. Čištění takových skvrn je mnohem snadnější, jestliže se držíte základních pravidel a používáte správné čistící prostředky, které zvládnou emulgovat oleje (stejný proces, jako když si mýdlem odstraňujeme mastnotu z rukou).
- Krok 1
Na skrvnu nasypte kočičí podestýlku nebo kukuřičný škrob, musí být kompletně zakrytá. 30 minut ji tak nechte, podestýlka nebo šrob skrvnu během této doby absorbují.
- Krok 2
Suchými papírovými ručníky dostaňte šrob nebo podestýlku na lopatku nebo alespoň na kus kartonu. Pokud nemáte jiný návrh co s tímto odpadem dělat, prostě ho vyhoďte. Zejména z koberců je nutné zbytky škrobu ještě vysát.
- Krok 3
Celou plochu skvrny potřete jarem. V horké vodě namočenou houbou pak toto místo důkladně vyčistěte. Tento krok je nutné provést ať už jde o koberec nebo pevný povrch!
- Krok 4
Důkladně houbu vymáchejte v horké vodě. Znovu toto místo vytřete. To je proces, který budete opakovat několikrát. Musíte si být skutečně jistí, že jste dostali veškerý olej pryč.
- Krok 5
Vysušte postižené místo ručníkem. Pokud je místo stále lepkavé, nejspíše se vám nepodařilo odstranit veškerý olej. Napravte to čistou houbou s horkou vodou.
Co k tomu budete potřebovat?
Kočičí podestýlku (granule, které absorbují vlhkost) nebo kukuřičný škrob, papírové ručníky, lopatku, jar, houbičku a ručník.